Historia

STUDIO TAŃCA STYL to profesjonalna szkoła tańca oraz show taneczne, wychodzące naprzeciw najbardziej wymagającym oczekiwaniom. Grupa powstała w sierpniu 2001 roku. Pierwszą siedzibą zespołu był Młodzieżowy Dom Kultury im. A.Bursy w Krakowie, gdzie dzięki gościnności Pani Dyrektor Doroty Rudkowskiej, tancerze mogli doskonalić umiejętności oraz tworzyć nowe choreografie. Od września 2005, przez 3 lata, zespół działał we własnej siedzibie przy ul. Wybickiego 3a w Krakowie. Obecnie zajęcia odbywają się w Fitness Clubie DAKO przy ul. Majora 12a oraz Ugorek 10.

Dyrektorem artystycznym, głównym choreografem i założycielką Studia jest IWONA FLORCZYK-SZWAK, absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Krakowie, Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, oraz Studium Rozrywki i Rekreacji w Warszawie.
Tancerka klasy mistrzowskiej w tańcach standardowych i latynoamerykańskich; tancerka krakowskich zespołów zajmujących się nowoczesnymi formami ruchu; choreograf telewizyjnych „Spotkań z balladą” oraz wyborów Miss Polonia i Miss Polonia Super Models; wykładowca zagadnień muzyki i choreografii na kursach dla instruktorów rekreacji ruchowej.
Instruktorka rekreacji ruchowej o specjalnościach: fitness – nowoczesne formy gimnastyki, ćwiczenia siłowe i kulturystyka.

Posted in Historia.